Info  

  Põllutehnika  

  Fotogalerii  

  Lingid  

  Paide teehöövlid  
Traktorid
Teraviljakombainid
Söödavarumismasinad
Kivikoristusmasinad
Taimekaitsepritsid
Väetiselaoturid
Külvikud
Autod
Laadurid, ekskavaatorid
Vanad fotod
Adrad

Otsingusõna(d):

Väetiselaoturid : Mineraalväetiste laotur 1-РМГ-4

Laoturit kasutati meie vabariigi majandites 1970.-tel ja 1980.-tel aastatel, üksikud eksemplarid aga töötavad ka käesoleval ajal erakätes.

Hüdrauliliselt käitatav üheteljeline haagislaotur 1-RMG-4 (1-RMG-4A) on ette nähtud mineraal- ning lubiväetiste mullale laotamiseks. Laoturi kandevõime on 4 tonni, haardelaius ilma tuulekatteta 6-14 m ning tuulekattega 6 m, väetise puiste 100-6000 kg/ha ja jõudlus kiirusel 12 km/h 12 ha/h. Laotur haagitakse hüdrojuhitavat haakekonksu, haagise pidurisüsteemi ajamit ja elektrisüsteemi väljastust omava 14 kN veojõuklassi traktori (MTZ ja JuMZ modifikatsioonid) järele.
Laotur koosneb veokastist, varbkonveierist, külviregulaatorist, kahest laotuskettast, väetisejaoturitest, veermikust ja tööseadise ajamist. Veokasti tagumises poordis on auk, millest väetis läbi läheb. Kasti põhjas liigub varbkonveieri ülemine haru. Konveieri varbade painutatud otste teravikud on suunatud vastu väetusagregaadi liikumise suunda. Sellega hoitakse konveieri juhtsooned veokastis puhtana ning välditakse konveieri kerkimist, kui laotatav väetis on väga märg.
Konveierit veab ringi laoturi vasakpoolselt käigurattalt käitatav kummirull, mis on surutud vastu ratast hüdrosilindriga. See on ühendatud laotusketaste hüdromootori torustikuga läbi rõhuühtlusti, mistõttu kummirull püsib ühtlaselt vastu ratast, olenemata selle vetrumisest põllul liikumisel. Rull edastab liikumise konveierile kolmeastmelise kettülekande kaudu. Rulli teljele ja vahevõllile paigaldatavate vahetusketirataste abil saab konveieri kiiruseks seada kas 1,30 või 6,16 m/min.
Doseerimisseadiseks on vedrustatud siibrid, mida saab veokasti tagaluugi soontes varbmehhanismi abil nihutada. Soone küljes on astmik, millelt näeb etteandepilu avanemisulatust millimeetrites. Veokasti taha on paigaldatud väetisejaoturid, millega etteantav väetis jaotatakse kaheks ja suunatakse laotusketastele. Jaoturi siseseinte asendit saab muuta, et juhtida väetisejuga kettale kohas, mis tagab suurima laotusühtluse.
Laotusketastel on rennikujulised labad. Parempoolse laotusketta paneb pöörlema hammasratastüüpi hüdromootor, vasakpoolset käitab parempoolne kiilrihmajam.
Tuulise ilmaga kaetakse veokast tendiga ning laotuskettad tuulekattega.
Laoturi käigurataste hüdropidurid on ühendatud traktori pidurisüsteemi peasilindriga.

Lehekülje toimetaja on väga tänulik, kui lehekülje lugejatest on kellegil võimalik saata leheküljele lisamiseks fotot (fotosid), millel on jäädvustatud laotur 1-RMG-4 töötamas!

<<12>>

Laotur 1 RMG-4 agregaadis traktoriga MTZ-50
Foto: Ajakiri Sotsialistlik Põllumajandus
Väetiselaoturid 1-RMG-4 traktorite MTZ-82 ja MTZ-80 haakes
Foto: Ajakiri Sotsialistlik Põllumajandus
Väetiselaotur 1-RMG-4 töötamas agregaadis traktoriga MTZ-52
Foto: Ajakiri Sotsialistlik Põllumajandus
23.07.2006
23.07.2006
Foto: Silver Kuik
23.07.2006
23.07.2006
Foto: Silver Kuik
23.07.2006
23.07.2006
Foto: Silver Kuik