Info  

  Põllutehnika  

  Fotogalerii  

  Lingid  

  Paide teehöövlid  
Traktorid
Teraviljakombainid
Söödavarumismasinad
Kivikoristusmasinad
Taimekaitsepritsid
Väetiselaoturid
Külvikud
Autod
Laadurid, ekskavaatorid
Vanad fotod
Adrad

Otsingusõna(d):

T-16M, T-16MG

Tekst: kirjanduse põhjal Raul Aarma, Taavi Võsa

T-16M

Modifitseerimise väliselt märgatavaim tulemus oli kabiini juurutamine. Ehkki uksed on mõlemal pool, sisenetakse kabiini paremalt. Vasakpoolne uks on avatav/suletav üksnes kabiinist. Tegelikult läbis šassii ulatusliku noorenduskuuri: mootor vahetati välja D-21 vastu (samade jõuallikatega varustati ka traktorid T-25 ning sotsialistliku kaluritööstuse väiksemad paadid, tõsi küll viimastel asendas tavapärast sidurit hüdromuhv) ja käigukasti sisu konstrueeriti uuesti. Praktiliselt ainsad vana DVSŠ-16-ga ühilduvad detailid on rattad.

T-16M erineb eelkäijast vahelduvvoolugeneraatori ja sellest tulenevalt ka lihtsama jahutusventilaatori ning murtud roolisamba olemasolu tõttu. Käesoleval ajal on säilinud ainult üksikud ventilaatoris paikneva generaatoriga traktorid.
Kui esimesed seeriad tulid tehasest püstise, monoliitse roolisambaga, siis hilisemad isendid varustati juba kardaanliigendiga poolitatud roolisammastega. Sellega parandati ka mõnevõrra juhtimise ergonoomilisust. Rooliülekandemehhanism sellega ei muutunud, karbihammasrattad samuti.
Töötamiseks Nõukogudemaa palavamates regioonides oli traktoril juba tehaseseades katus avatav ning kabiini paigaldatud ventilaator. Istmest vasakul kabiini tagaseina küljes oli ka spetsiaalne alus traktoriga koos tarnitavale 3-liitrise mahuga joogiveetermosele. Talvistes tingimustes töötamiseks oli aga tehase praktiliselt ainuke ametlik seadistusvõimalus spetsiaalne ketas, mis paigutati ventilaatorilabade ette, piiramaks külma õhu pealevoolu silindritele.

T-16MG

G marginimes tähistas sõna "gidravlitšeskii" ja viitas hüdroroolile (mitte segamini ajada roolivõimendajaga!). Hüdraulilise rooliajami väliseks tunnuseks on pendelhoova ja roolivarda puudumine silla ees. Roolisilinder koos vardaga paikneb silla taga. Lisaks on roolisammas täies pikkuses kallutatav ning armatuurlaud esiakna allservas, mitte sellest 20 cm kõrgemal. Samuti on hüdropumpasid kaks (üks rooli- ja teine tööhüdraulikale).

Ümberkonstrueeritud roolisamba alumisele osale kinnitati rootor-jagaja tüüpi õlipump, mis vastavalt rooli keeramisele suunas hüdroõli voolikute kaudu ette esisilla pööramist juhtivasse silindrisse. Hüdroõli tarbis rool küll ühtsest anumast rippagregaatidega, kuid survet andis eraldi pumbasektsioon. Nõukogude Liidu viimastel aastatel väljastas tehas lõppude lõpuks ka tagumise rippsüsteemiga isendeid. Jõuvõtuvõlli taha riputatavate agregaatide käitamiseks suure isamaa insenerid ei pakkunudki. Kahjuks. Teadupärast alates 1960.-te aastate keskpaigast Eestis samuti laialdaselt kasutatud Ida-Saksa sõsaral RS 09 olid nii tagumine rippsüsteem kui ka jõuvõtuvõll kogu aeg olemas.

Kuivõrd mootor, kabiin ja veermik jäid samaks, eristab T-16MG-d T-16M-st järgmine loetelu: esitelje ees üks reaktiivvarras senise kahe asemel, paremal esikäändmikul ulatub roolihoob mõlemale poole (mehhaanilise rooliga isenditel ulatub hoob ainult ettepoole), hüdroõlipaagil 4 väljatulevat kanalit endise 2 asemel, topeltsektsiooniga pikk õlipump endise ühesektsioonilise asemel ning kabiini alla välja ulatuv roolisambale kinnituv hüdromehhanism. Samuti on esipoolraamil vasakpoolne sõidusuunaga paralleelne toru otstest suletud (varasemal mudelil paiknes seal rooliülekande varras).

<<12345>>

02.06.2008
02.06.2008
Foto: Silver Kuik
24.05.2008
24.05.2008
Foto: Silver Kuik
T-16M
Foto: Timo Mäeots
T-16M
Foto: Timo Mäeots
1.07.2007
1.07.2007
Foto: Silver Kuik
Foto ajakirjast Sotsialistlik Põllumajandus nr. 2, 1980.
Foto: M. Roosalu