Info  

  Põllutehnika  

  Fotogalerii  

  Lingid  

  Paide teehöövlid  
Paide teehöövlid

Otsingusõna(d):

Tänapäevani või lähiminevikuni säilinud Paide teehöövlid

Tänaseks on teehöövlite tootmise lõpetamisest Paides möödunud üle nelja aastakümne. Nõukogude perioodil reeglina ei mõeldud kasutuselt kõrvaldatud vanema tehnika säilitamisele ja ka Paide tehase teehöövlitest suurem osa rändas peale oma aja äratöötamist vanarauaks. Osa höövleid siiski säilis peamiselt seetõttu, et sattusid peale teedevalitsuste süsteemist mahakandmist kolhooside ja sovhooside, kuid mõnel juhul ka muude asutuste kätte, kus sageli säilisid kuni 1990.-te aastate alguseni, s.o. majandite reorganiseerimiseni.

Kahjuks on Paides toodetud höövleid maamunalt kadunud ka taastatud Eesti Vabariigi perioodil. Näitena tooksin siin Pärnumaal Sigaste kandis asunud V-10, millest oleks saanud suurepärase eksponaadi Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika seal juba olemasoleva D-512 kõrvale.

Käesoleva hetke seisuga on lehekülje toimetajale teadaolevalt Paide teehöövlitest Eestis säilinud kaks höövlit V-10 ja viis D-512, väljaspool Eestit on teada üks D-512. Lehekülje toimetajani on mõne aasta eest jõudnud ka vihje bensiinimootoriga Paide teehöövli võimalikust olemasolust Leedus, kuid rohkem infot selle kohta teada ei ole.
Veebilehe käesoleva jaotise alaosades leiate aga lisaks säilinud höövlitele andmeid ka mõnede höövlite kohta, mida enam alles ei ole.

Lehekülje toimetajal on lugejatele palve anda teada Teile teadaolevatest säilinud Paide höövlitest meiliaadressil slvrkuik2@gmail.com
Kui mõne leheküljel juba üleval oleva höövli omanik soovib oma höövli kohta leheküljel olevat infot täpsustada, palun samuti võtta ühendust eeltoodud meiliaadressil!


 V-10 Pärnumaa, Saarde vald

 V-10 Eesti Maanteemuuseum

 D-512 Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik

 D-512 Viljandimaa, Karksi vald

 D-512 Eesti Maanteemuuseum

 D-512 Eesti Maanteemuuseum

 D-512 Raplamaa, Raikküla vald

 D-512 Eesti Maanteemuuseum

 V-10 Lahmuse

 V-10 Paide

 D-512 Doni-äärne Rostov, Venemaa